11 Aralık 2018

Google Yeni Satın Alımı ile Lokasyon Tavsiye Hizmetlerini Geliştiriyor

Google, uzun süredir Google Places ile sunduğu hizmetin bir parçası olan yiyecek ve içecek lokasyon tavsiye hizmetlerine verdiği önemi yeni satın alımı ile gözler önüne seriyor.

Firma, Groupon ile görüşmeler yapmakta olduğu belirtilen, lokasyon bazlı yiyecek ve içecek mekan tavsiyeleri uygulaması Alfred’in sahibi Clever Sense‘i satın aldığını açıklayarak, Clever Sense çalışanlarının bundan böyle Google bünyesinde hizmetlerine devam edeceklerini belirtti.

Alfred, kullanıcılarına bulundukları çevrelerde yer alan restaurant, bar, cafe gibi lokasyonların tavsiyelerini yapan bir mobil uygulama.

Google, geçtiğimiz Eylül ayında da restaurant değerlendirmelerinin yer aldığı ve 30 bin restaurantın listelendiği ünlü yeme-içme sitesi Zagat’ı satın almıştı.

Yerel işyeri listelemelerine oldukça önem veren Google, Clever Sense’in satın alımı ile bu listelemeler ile beraber kişisel tavsiye hizmetini de geliştirebilecek.

Clever Sense’in bir süre önce altyapısı ile lokasyon bazlı yerel fırsalar sunmaya hazırlandığı belirtiliyordu. Firmanın Google’a katılması ile Google’ın pekçok farklı hizmetinden birden yararlanarak, hem bu fırsatları sunmasının hızlanabileceği, hem de aynı zamanda lokasyon bazlı konser, tiyatro gibi yerel etkinlikler sunmaya başlayabileceği konuşuluyor.

Fırsat sektörünün düşük karlı yapısı sık sık dile getirilse de, fırsat sektöründen vazgeçen firmaların aksine, üst üste büyük firmaların bu pazardan daha fazla pay alabilmek için çabalamaları, sektörün gelişeceğinin bir göstergesi gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*