19 Kasım 2018

Google Dijital Cüzdan MasterCard’la İşbirliği İle Kullanımda

Google, mobil ödeme sistemi Google Wallet (Dijital Cüzdan) Citi, Sprint ve MasterCardla işbirliği içerisinde ve Groupon‘un rakibi Google Offers’la entegreli olarak deneme kullanımına başlattı.

Deneme kullanımı bu yaz New York, Portland ve San Francisco’da başlayacak. Hizmetin kısa sürede diğer şehirlerde de yaygınlaştırılması planlanıyor.

Google’ın dijital cüzdan uygulaması da diğer mobil ödeme sistemleri gibi NFC (Yakın Alanda İletişim) çiplerinin akıllı telefonlara eklenmesi ile mümkün olacak. İlk etapta Google’ın bu hizmeti Sprint tarafından sunulan Google Nexus S 4G telefonu ile gerçekleşebilecek, fakat kısa zaman içerisinde diğer akıllı telefonların da Google dijital cüzdan uygulanmasından yararlanabilmesi planlanıyor.

Google, dijital cüzdan tanıtım toplantısında iPhone, RIM ve Microsoft ile işbirliği yapmak istediklerini iletti. Aynı zamanda Apple’ın da bir süredir NFC pazarından pay alabilmek için iPhonelar için kendi ödeme sistemini oluşturma çalışması içerisinde olduğu konuşuluyor.

Google’ın yeni uygulaması MasterCard PayPass sistemi ile Amerika genelindeki 300.000 satış noktasında kullanılabilecek. Sistem ABD’deki McDonaldslar’da halihazırda mevcut.

Google dijital cüzdan ile yapılan alışverişler, aynı Visa’nın mobil cüzdan uygulamasında olduğu gibi alışveriş esnasında önceden belirlenmiş pin numarasının girilmesi ile tamamlanabilecek. Kullanıcıların telefonlarının başkaları tarafından alışveriş yapmak için kullanılması da bu şekilde engellenmiş olacak.

Google dijital cüzdan uygulamasını günlük fırsatlar ilettiği Google Offersla da entegre etmeyi planlıyor. Dijital cüzdan kullanıcılarına her gün iletilecek olan günlük fırsatlar Google Wallet ile çok daha rahat satın alınabilecek. Kullanıcılar fırsat lokasyonuna tekrar gittikleri takdirde ise dijital cüzdanları ile yaptıkları ödemelerde indirim kazanacaklar.

Google dijital cüzdan yetkilileri 2014’e kadar akıllı telefonların %50’sinin NFC çipinin olacağını öngördüklerini iletiyorlar.

Macy’s, Subway, Walgreens ve Toys R Us, NFC sistemi kullanarak Google dijital cüzdana ilk destek veren mağazalar olacaklar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*