12 Kasım 2018

Google Dijital Kupon Platformu Zave’i Satın Aldı

Google, 2006 yılından beri dijital kupon ve müşteri sadakat ve ödüllendirme programları sunan Zave Networks‘ü satın aldı.

Tüketicilere mağazaların dijital kuponlarını ve sadakat ödüllerini dijital ortamda sunan Zave, pazarlamacılara hangi kampanyalarının satışa dönüştüğünü, hangisinin daha fazla müşteri kazandırdığını göstererek, pazarlama çabalarının ölçümlenmesi konusunda da yardımcı oluyor.

Web sitelesinde Google’a katılmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyduklarını belirten Zave, Google’ın yatırımları ile hızlı büyümelerinin daha büyük bir ivme kazanacağına ve daha fazla tüketici, mağaza ve pazarlama uzmanına destek olabileceklerine inandıklarını belirtiyor.

Kısa bir süre önce CouponCabin.com tarafından yapılan bir araştırma, ekonomik krizin ardından artık her 4 ABD’li tüketicinin 3’ünün online kupon kullandığını ortaya çıkarmıştı.

Google tarafından yapılan açıklamada ise, Zave Networks’ün tüketiciler ve mağazaları ietişime geçirmede çok başarılı bir rol oynadığı, Zave’in Google’a katılımdan heyecan duydukları belirtiliyor.

Satın alımın finansal detayları paylaşılmazken, Zave’in aynı hizmetleri mobil ve online olarak sunmaya devam edeceği, Google’ın desteği ile firmanın ticaret ve dijital cüzdan projelerinin hızlandırılacağı belirtiliyor.

Zave, yaklaşık iki hafta önce 10,6 milyon dolarlık yatırım aldığını açıklamıştı. Firmanın ilk uygulaması Zavers’ın bu sene içerisinde ABD genelinde 1,500 mağazada kullanılmaya başlanacağı da firma tarafından belirtilmişti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*