10 Aralık 2018

Google Fırsat Sitesinin Tanıtımını Ana Sayfasından Yapıyor

Google, Google Offers ile bu hafta New York’ta daha önce hiç denemediği bir pazarlama faaliyeti gerçekleştirdi.

New Yorklu kullanıcılar bu hafta Google ana sayfasına tıkladıklarında, Google Offers tarafından oluşturulan American Museum of Natural History (Amerikan Tarih Müzesi) biletlerini 25$ yerine 5$’a satın alma fırsatını ana sayfada görüntülediler.

Şimdiye kadar ana sayfadan fırsat hizmetlerinin tanıtımını hiç yapmayan Google, fırsatlarını ABD’nin 3 şehrinde sunduğu halde, Google ana sayfasından tanıtımı sadece New York’ta gerçekleştirdi.

ABD’de Groupon ve Livingsocial tarafından büyük miktarda ele geçirilmiş olan fırsat sektöründe söz sahibi olmak istediğini açıkça belirten Google, ana sayfadan fırsata tıklayan müşterilerini Google Offers sayfasına yönlendirerek tüm fırsatlar hakkında detaylı bilgileri buradan paylaştı.

Facebook’un fırsat hizmetlerini sona erdireceğini duyurmasının hemen arkasından gerçekleştirilen tanıtımın, Google’ın bu hizmetine ağırlık vererek devam etmeyi planladığının göstergesi olduğu belirtiliyor.

Google adına konuşma yapan bir yetkili, önemli bilgilerle alakalı linklerin Google ana sayfasında zaman zaman yer aldığını, New Yorklu kullanıcılar için oldukça önemli olduğuna inandıkları bu fırsata ana sayfada yer vermekte her hangi bir sakınca görmediklerini iletti.

Experian Hitwise, kısa süre önce Ağustos ayında günlük fırsat siteleri ziyaretlerinde Haziran’ın ikinci haftasına göre %25’lik bir azalma olduğunu, aynı dönemlerde Groupon web sitesi ziyaretlerinin ise %50 azaldığı bilgisini paylaşmıştı.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*