14 Kasım 2018

Google Glass Önümüzdeki Yıl Best Buy Vitrinine Çıkabilir

google-glass

Meraklılarını oldukça heyecanlandıran ve  pek çok kişi tarafından satın alınmayı bekleyen Google Glass’ın, e-ticaret sektörünün önemli isimlerinden Best Buy’ın vitrinine çıkmaya hazırlandığı söyleniyor. Best Buy ise, ünlü bir blogger tarafından ortaya atılan bu iddiayı yalanlamıyor. Ancak bilgi, henüz tam olarak doğrulanmış da değil.

Google Glass’ın en meraklı takipçilerinden Robert Scoble’nin ortaya attığı bu iddiaya göre Best Buy, ürünü 2014 yılında satışa çıkaracak ancak bundan önce, Best Buy’ın aralarında Google Glass’ın da yer aldığı Google ürünlerini sergilemek için mağaza başına 6 bin metrekarelik alan tahsis edeceğini düşünüyor. Böylece tüketiciler, ürünü almadan önce deneme ve kendilerine uygunluğunu test etme imkanına kavuşabilecekler.

Best Buy sözcüsü Jon Sandler ise The Hoffingon Post’a yaptığı açıklamada, şimdilik bu girişimlerini duyurma noktasında olmadıklarını ancak şirketin CEO’su Hubert Joly’nin olaya hem tüketiciler, hem satıcı firma açısından; hem de kendileri için faydalı bir girişim olacağı konusunda sıcak baktığını belirtti.Diğer yandan tüm bunların aksine bir diğer Best Buy sözcüsü henüz böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

Tüm bu söylentiler ve dedikodular bir yana, internet erişimli ve ses kontrolü ile komut verilebilen, aynı zamanda fotoğraf ve video çekmeye de imkan veren  Google Glass’ın, Best Buy’da satılıp satılmayacağı konusunun kesinliğe ne zaman kavuşacağı ise merak konusu.

Güncelleme:

Kulislerde 2014 yılında Best Buy’da 299 dolara satışa çıkacağı söylenen Google Glass hakkındaki dedikodulara son noktayı Google yetkilisi Chris Dale Twitter hesabında yaptığı açıklamayla koydu. Dale, ürünün 2014 yılında Best Buy’da satışa çıkmayacağının yanı sıra fiyatının da 299 dolar olmayacağını belirtti.

Best Buy tarafından yapılan açıklamada ise; şu an açıklayacakları her hangi bir şeyleri olmadığı; ancak eğer taraflar anlaşırlarsa ilerleyen dönemlerde Best Buy’ın bu ürünün satış fikrine açık olduğu belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*