21 Kasım 2018

Türkiye’de Google Glass’a Özel İlk Emlak Uygulaması Yayınlandı

Metrekare Google Glass ss2
Giyilebilir teknolojilerin artık daha çok konuşulduğu bir döneme girdik ve gelecekte bu araçlar günlük hayatımızda daha çok yer alacak. Özellikle Google Glass ile beraber giyilebilir teknolojiler konusunda büyük bir adım atılmış oldu ve şirketler bu ürüne yönelik çalışmalarıyla geleceğe yatırım yapmaya başladılar.

Henüz kademeli olarak satışa çıkmış olsa da Google Glass’a yönelik birçok uygulama geliştirilmeye başladı. Bu uygulamalardan biri de Türkiye’den çıktı. Geçtiğimiz yıl Türkiye e-ticaret pazarına giriş yapan Metrekare.com Türkiye’de Google Glass’a özel ilk emlak uygulamasını hayata geçirdi.

Bu uygulama ile tüm işlemler sesli komutlar, hareket algılayıcılar ve dokunmatik alandaki parmak hareketleriyle yönetiliyor. Kullanıcılar o an yakınlarında bulunan ve kriterlerine uygun olan satılık ve kiralık evlerden bu uygulama sayesinde haberdar olabilecekler ve bu ilanları harita üzerinde görüntüleyip, ilanın detaylarını inceleyebilecekler.

Uygulamada yer alan “ilan sahibini ara” özelliği de kullanıcıların ilgilendikleri ilanı veren kişilere bir el hareketiyle ulaşmalarını sağlıyor. Uygulama reklamların yer almadığı bir ortamda kullanıcıların daha rahat bir şekilde ev ilanlarına ulaşmalarını amaçlıyor.

Yenilikçi bir uygulama olarak öncü olmasının önemi bulunuyor; ancak kullanılabilirlik olarak akıllara bazı soruları getiriyor. Henüz Google Glass’ın sadece kademeli olarak satışa çıkartılmış olması ve mass bir kitle tarafından kullanılamıyor olması bir dezavantaj. Bunun yanı sıra Google’ın bu ürünü ne zaman satışa çıkartacağı konusunda da net bir tarih olmaması da uygulama açısından bir dezavantaj daha oluşturuyor. Ancak yukarıda da belirtiğimiz gibi bu tip öncü girişimlerin olması sektör açısından oldukça önemli.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Google Glass emlak uygulaması bana göre emlakçılık alanında çığır açabilecek bir yeniliktir. Bu uygulama yenilikleri de beraberinde getirecektir.

Fikrini söyle

*