18 Kasım 2018

Google Hotel Finder Organik Sonuçların Üzerinde Yerini Alıyor

Google, arama hizmetinde ilk akla gelen firma. Her ne kadar Yahoo gücünü arttırmak için hizmetlerinde farklılıklara gidip güçlenmeye çalışsa da, arama morotu reklam harcamalarının dağılımı Google’ın gücünü her defasında ortaya koyuyor.

Firmanın bu gücünden yararlanarak uçak bileti bulma ve satın alma hizmetini arama motoru reklamlarının hemen altına, organik sonuçların yukarısına yerleştirmesi, online seyaat satışı yapan Expedia, TripAdvisor ve Priceline gibi pek çok firmayı rahatsız etmiş, hatta bu firmaların bir kısmı Google’ı Avrupa Birliği Rekabet Kuruluna haksız rekabet oluşturmak itirazıyla şikayet etmişlerdi.

Google, bu iddiaların ardından Avrupa Rekabet Kurulu uygun bulduğu takdirde gerekli değişiklikleri yapacağını açıklamıştı.

Google tarafından şimdilik sadece ABD’de devreye sokulan yeni bir hizmet, Google’un aslında bu iddiaları pek de ciddiye almadığını ortaya koyar nitelikte.

Aynı uçak bulma hizmeti gibi, otel bulma ve rezervasyon yapma hizmeti olan Google Hotel Finder hizmetini de arama motoru reklamlarının hemen altına, yani online seyahat satışı yaparak organik sıralamalarda yer alan online seyahat acentalarının üstüne yerleştireceğini açıklayan Google, bu hizmeti bir süredir sunmaktaydı.

Google Hotel Finder’ın, tüketicilerin hızlı otel araştırması yapabilmeleri ve hemen seyahat organizasyonlarını tamamlayabilmeleri adına hizmete başladığı belirtilirken, tahmin edileceği üzere bu hizmet üzerinden Google’ın komisyon alabildiği açıklandı.

Google, Hotel Finder hizmetinde farklı online seyahat acentalarıyla da işbirliği içerisine girecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*