14 Kasım 2018

Google İngiltere’de Basılı Reklamları Mobil Pazarlama ile Birleştiriyor

Google, İngiltere’de yepyeni bir alanda denemeler yapmaya başladı.

Buick, Disney ve Diageo gibi markalar ile anlaşan Google, Google Goggles aracılığı ile basılı reklamların mobil cihazlarla okutulabilmesine, ardından da tüketicilerin bu markaların mobil sitelerine yönlendirilebilmesine olanak tanıyacak.

Şu an deneme aşamasında olan uygulamanın, online ve offline pazarlama arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamalarına yol açacağına inandıklarını belirten Google EMEA İş Geliştirme Yöneticisi Amanda Rosenberg, mobilin alışveriş sürecinin neresinde ve ne kadar etkili olduğunu ortaya çıkarmayı planladıklarını belirtiyor.

Google Goggles, Google’ın mobil cihazlar için oluşturduğu resim tanıma uygulaması. Bu uygulama ile tüketiciler tanınmış bir yerin resmini çekip bilgi edinebilecekleri gibi, barkod okutma faaliyetlerinde de bulunabiliyorlar.

Baskılı reklamlarda Google Goggles logosunun yer alacağı bilgisi paylaşılırken, NFC teknolojisi ile ‘yaklaştır ve araştır’ uygulamalarının kullanılabileceği de iletiliyor.

Mobil ticaretin hızla büyüyeceği pekçok araştırmada belirtilirken, bu gibi uygulamalarla mobil ticaretin yakın gelecekte kazanacağı boyut da yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*