13 Aralık 2018

Google’dan iPad İçin Mağaza Kataloğu Uygulaması

Hafta başında Motorola Mobile’ı alarak dikkatleri üzerine çeken Google, iPad için mağazaların online kataloglarının bulunacağı bir uygulama çıkardığını açıkladı.

İçerisinde Macy’s, Sephora, Blue Nile, Antropologie, Polo Ralph Lauren gibi 50 firmanın bulunduğu Google Catalogs uygulaması ile, kullanıcılar markaların online kataloglarını görüntüleyebiliyor, ürün resim ve videolarına tıklayıp, ürünlerin satıldığı lokasyonların bulabiliyor ya da ürünleri online satın alabiliyorlar.

Uygulamayı yükleyen kullanıcıların ürünleri sosyal medyada beğenip sosyal ağları ile paylaşmalarına da olanak sağlayan uygulamada, moda, giyim, güzellik, aksesuar, ev eşyaları, çocuk ve hediyelik eşyalar gibi farklı bölümler bulunuyor.

Uygulamada yer almanın markalar için tamamen ücretsiz olduğu Google yetkilileri tarafından paylaşılırken, Google’ın uygulama üzerinden satılan ürünlerden komisyon almayacağı da belirtiliyor. Bunun zaman içerisinde değişebileceği de Google konuşmacıları tarafından paylaşılan bilgilerden.

Google, uygulamanın Android cihazlar için de oluşturulma aşamasında olduğunu belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*