14 Kasım 2018

Google Mobil Uygulama Analitiklerini Sunmaya Başlıyor

Google, web sitelerine sunduğu analitik hizmeti benzerini mobil uygulama yazılımcıları için de sunmaya hazırlanıyor.

Henüz beta olarak yayına sokulan fakat yaz sonuna kadar herkese açılacağı belirtilen mobil uygulama analitikleri, uygulama yazılımcılarına kullanıcı kazanımları ve metrikleri, uygulama ile irtibat ve sonuç olmak üzere 3 farklı alanda data gösterimi yapacak.

Google analitik hizmetinden faydalanmak için kayıt olmak isteyen kullanıcılara bundan sonra web ya da uygulama olmak üzere iki seçeneğin sunulacağını açıklayan Google yetkilileri, uygulama analitiklerinin kullanıcı kazanım ve metrikleri kısmında yeni ve aktif kullanıcıların gösterileceğini, bunun yanı sıra bu kullanıcıların uygulamanın hangi versiyonlarından, işletim sistemlerinden ve cihazlarından geldiğinin datalarının paylaşılacağını açıklıyorlar.

Uygulama ile irtibat bülümünde kullanım sıklığı, uygulamanın sağlıklı işleyip işlemediği gibi verilerin paylaşımının olacağı açıklanırken, sonuç kısmında uygulamanın dönüşüm amacı ne ise onun gösterileceği, uygulama içi alışveriş olanakları varsa bu verilerin takip edilebilineceği paylaşılıyor.

Analitik hizmetlerinin hem Android hem iOS işletim sistemleri için kullanılabileceği Google tarafından belirtilirken, bunlara ek olarak uygulamasını Google Play uygulama dünyasında yayına sokan yazılımcıların uygulamaya hangi kaynaklardan yeni trafik ve dönüşümlerin geldiğinin gösterileceği açıklanıyor.

Google, analitik verilerinin takibi için bir Android uygulama hazırlığı içerisinde olduklarını da ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*