12 Kasım 2018

Google Mobil Sitelere Uyumlu Yeni AdSense Uygulamasını Duyurdu

google-adsenseGoogle dün itibariyle mobile uyumlu siteler için yeni AdSense uygulamasını duyurdu. Türkçede esnek reklam birimi şeklinde bilinen uygulama şimdilik beta sürümü şeklinde sunuluyor.

Şirket yaptığı açıklamada bu hamleyi, mobilin ve mobil ticaretin gelişmesinin yanı sıra; reklamları, farklı ekran büyüklüğüne çözünürlüğüne ve kullanıcı deneyimine uygun hale getirmeyi amaçladıklarını söylüyor. Mobile uyumlu esnek reklam birimi güncellemesinin öne çıkan en önemli özelliği ise, reklamın cihazın ekran boyutunun ve sitenin nitelikleri dahilinde kendini yeniden boyutlandırması.

Google’ın düştüğü notlardan biri de, uygulamanın standart reklam boyutlarında olduğu gibi yalnızca kodu siteye ekleyerek kullanılamıyor oluşu. Geliştiricilerin yapması gereken kodun tamamını sitenin içine kopyalayıp yapıştırmak.

Google’ı kendini sürekli yenilemeye çabalayan bir teknoloji devi olarak lanse etmek mümkün. Geçtiğimiz haftalarda Gmail’e yeni sekmeler ekleyen şirket, bir yandan da anahtar kelime planlayıcısını güncelledi. Şirketin yaptığı bu hamlelerin kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçladığını söyleyebileceğimiz gibi daha fazla para kazanmak adına atıldığını da söyleyebiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*