13 Aralık 2018

Google Offers 14 Farklı Fırsat Sitesi ile İşbirliğine Giriyor

Google Offers, uzun bir süredir yaygınlığını arttırmak için uğraşıyordu. Ağustos ayı başında bünyesinde 450 farklı firmanın fırsatlarını sunan Dealmap’i satın alan Google, 14 yeni fırsat sitesi ile işbirliğine giderek, sitelerin fırsatlarını da sitesinden yayınlayacağını belirtti.

Hizmetin Google Offers’ın web ve mobil uygulamalarına entegre olacağı paylaşılırken, bu fırsatların ilk etapta sadece San Francisco’da yayınlanacağı, daha sonra ABD geneline yayılacağı iletildi.

Google‘ın fırsatlarını yayınlama konusunda anlaştığı sitelerin Gilt City, Dealfind, kgbdeals, DoodleDeals, ReachDeals, Schwaggle, GolfNow, HomeRun, JuiceInTheCity, Mamapedia, PlumDistrict, PopSugar Shop, TIPPR ve zozi olduğu belirtildi.

Google’ın anlaşma yaptığı sitelerin çoğu belirli bir bölgeye, belirli bir kitleye ya da aynı tarz fırsatlara ağırlık veren niş siteler. Google’ın yeni sitelerin fırsatlarını üyelerine yayınlamadan önce üyelerini küçük bir teste tabi tutarak ilgi alanlarını ve demografik bilgilerini de öğreneceği belirtildi.

Bu bilgiler doğrultusunda üyelerine sadece ilgilerini çekebilecek olan fırsatları sunmaya hazırlanan Google, fırsatlardan kaynaklanan müşteri sorunlarını da kendi bünyesinde çözmeyi planladığını iletti.

Bu sitelerin satın alımı ile Google’ın farklı fırsat alanlarındaki güçlenme çabaları da belirlenmiş oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*