19 Kasım 2018

Google Panda 4.0’da Ask.com ve eBay Sınıfta Kaldı

Google’ın internet sitelerini belirli kriterlere göre sınıflandıran uygulaması Google Panda Algoritması’nın yeni versiyonu Google Panda 4.0 yayınlandığı duyurmuştuk. Bu güncelleme web sitesi ziyaretçi  trafiğinde fayda sağlayanları sıralamalarda yukarı taşırken, trafikte zarar görenleri Google’ın arama motorunda en alt seviyelere düşürdüğü yapılan araştırmalarla ortaya konuluyor

Searchmetrics‘in verilerine göre e-ticaret siteleri arasında en çok zarar gören site eBay. GooglePanda ile e-Bay, eBay.com / bhp / üzerinden büyük oranda ziyaretçi trafiği kaybetti.

İkinci en çok zarar gören platform ise arama motoru ask.com bulunuyor. Bu platform ask.com/question/ üzerinden önemli ölçüde site trafiği sekteye uğradı.

Araştırmada en çok zarar gören web siteleri şöyle sıralanıyor: Ask.com, eBay.com, biography.com and retailmenot.com… Retailmenot, Google’ın yatırım sermayesi tarafından destekleniyor.

Aşağıdaki liste Google Panda Uygulaması’nda zarar gören web sitelerini gösteriyor.

Winners - Losers- Data-Liste

Searchmetrics tarafından hazırlanan çizelge ise  eBay’s UK’in yapılan güncelleme sonrasında ana alan adının nasıl düştüğünü gösteriyor. 

Winners -  Losers- Data-2

 

Peki ya olumlu etkilenenler?

Algoritma güncellemesinden olumlu yönde etkilenen websiteleri arasında glassdoor.com, emedicinehealth.com, medterms.com, yourdictionary.com and shopstyle.com bulunuyor.

kazananlar-liste

Yukarıda gösterilen sitelerin trafiğinde farklı nedenlerden dolayı kimi zaman yükseliş kimi zamanda düşüş gözlendi. Güncellemenin siteyi destekleyip desteklemediğini anlamak  için Google’dan gelen arama trafiklerini inceleyebilirsiniz. Sitelerin arama trafiğinde göze çarpan yükseliş, sitelere fayda sağlarken, fark edilen düşüş ise sitelere zarar veriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. teşekkürler bilgi için..

Fikrini söyle

*