22 Kasım 2018

Google Play Hediye Kartları ABD’de Satışa Sunuluyor

Dün Android Central‘da çıkan habere göre, Google Play‘in hediye kartları ABD’deki perakendecilerde satışa sunulmaya hazırlanıyor. Marketlerde 10 ve 25 dolarlık iki farklı seçeneği olacak bu hediye kartlarının fotoğrafları da internete sızdı.

Bu girişimiyle rakiplerinin, özellikle Apple’ın karşısına çıkmaya hazırlanan Google, hediye kartlarını satışa sunmak için yer arayışlarına başladı. Apple, iTunes Kartlarını süpermarketlerde, hediyelik eşya mağazalarında ve diğer tedarikçilerde zaten satışa çıkartmıştı; ama Google’ın bu uygulamasını ABD dışında yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor.

Google, Nexus adındaki akıllı telefon ve tabletini piyasa çıkarttıktan son özellikle genç kullanıcılara yönelik satışları arttırmak için mobil uygulama, kitap, film ve müzik konusunda çalışmalarını arttırdı.

Çocukların Google Play’den alışveriş yapma gibi bir imkanları olmadığı için yetişkin bir bireyin bu alışverişleri yapması gerekiyor; ancak Google Play hediye kartlarıyla çocuklar istedikleri uygulamaları indirebilecekler. Bu da Google’ın bu pazardaki payını arttırıp, yerini sağlama almasını sağlayacak.

Ancak Google’dan bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Güncel bilgiler elimize ulaştıkça biz de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*