21 Haziran 2018

Google+’ta Markalar Promosyon Yapıp Hediye Dağıtamayacak

Uzun bir süredir iş yerlerine kapalı olan Google+ sayfaları, Google tarafından hafta başında yapılan bir blog yayını ile markalara açılmıştı.

Pekçok markanın müşterileri ile irtibata geçme konusunda yeni bir kapı daha bulmanın sevinci ile hızlıca yer aldığı Google+, kullanım sözleşmesinde bünyesinde markaların Facebook’ta yayınladıkları gibi promosyonlar ya da hediye dağıtımı gibi pazarlama faaliyetlerinde bulunamayacaklarını belirtiyor.

Google+, markaların sadece promosyon ya da hediye dağıtımı gibi faaliyetler gerçekleştirdileri sayfalara Google+ sayfaları üzerinden link vermelerine izin verdiğini belirterek, bu kurallara uymayan markaların bir süreliğine bloke edilebileceğini ya da kapanabileceğini, ard arda aynı hatanın tekrarlanmasının ise Google+ hesabının tamamen kapanması ile sonuçlanabileceğini belirtiyor.

Bu kuralların Google+’ın geçici kuralları mı oldukları ya da Google‘ın yeni sosyal platformunda markalar ve tüketicileri arasında sade bir ilişkiyi mi hedeflediği henüz bilinmiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Mehmet der ki:

    Google, sosyal medyada pek tutunmak istemiyor gibi.

Fikrini söyle

*