19 Aralık 2018

Google+ Sayfalarını İş Yerlerine Açıyor

Google+, henüz deneme aşamasında olduğundan uzun bir süredir işletmelerin bünyesinde hesap açmasını olumlu karşılamıyordu.

Yaklaşık 4 aydır, işletmelerin sosyal site üzerinde henüz hesap oluşturamayacaklarını, ama diledikleri takdirde hesap açabilmek için başvuruda bulunabileceklerini belirten Google+, kapılarını nihayet iş yerlerine açıyor.

İş yeri sayfalarını, aynen Facebook’un da isimlendirdiği gibi Google+ Pages olarak isimlendiren Google, yayınladıkları blog yazısında, hayatımızda aile ve arkadaşlarımızla olduğu kadar sevdiğimiz markalarla irtibata geçmeye de ihtiyacımız olduğunu iletiyor.

Google+ Pages’da kullanıcılar, diledikleri markaları ‘circle’larına ekleyebildileri gibi, markalarla görsel konuşmalar da gerçekleştirebilecekler.

Google, Google+ sonuçlarının da Google aramalarında yer alacağını belirtirken, Google içerisinde başına ‘+’ işareti eklenerek oluşturulan aramalarda, tüketicilere direk markaların Google+ sayfalarının gösterileceğini iletiliyor.

Angry Birds, Burberry, H&M, Pepsi, Toyota gibi pekçok markanın Google+ sayfasında yerlerini aldıkları da paylaşılırken, Macys‘in Google+ sayfasını yayına sokmasının ardından henüz 6 saat bile geçmeden 5300 Google+ takipçisine ulaştığı ekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*