16 Aralık 2018

Mağazaların Google Product’a Ürün Ekleme Kriterleri Değişiyor

Google, uzun süredir çeşitli yatırımlar yaparak geliştirmeye çalıştığı ürün fiyat karşılaştırma hizmeti sunan Google Product sitesi üzerine ürün ekleme kriterlerini değiştiriyor.

Yakın zamanda yerel stok bilgisinin de eklendiği Google Product, online alışveriş yapan kullanıcıların siteyi daha rahat kullanabilmeleri ve daha kaliteli hizmet sunabilmek amacı ile yenileniyor.

Google Product’ta yer alan online mağazalar, ürün veri bilgilerini sisteme yükleyerek Google Product tarafından endexleniyorlar.

Yeni Google Product kriterlerine göre, bundan böyle mağazalar bütün ürünlerinin stokta bulunup bulunmadığı bilgisini Google ile paylaşacak. Aynı zamanda her ürün için resim eklemenin de zorunlu hale getirildiği Google Product sitesi, mağazaları ürünlerinin en az 10 resmini yüklemeleri konusunda destekliyor.

Yeni kriterlere göre mağazalar, Google Product’ta yer alan ürünlerinin beden, kategori ve renk seçenekleri bilgilerini de ürün bilgisi kısmında paylaşmakla sorumlu olacaklar. Ürünlerin cinsiyet ve yaş aralığı bilgisinin de paylaşılması, yeni getirilen zorunluluklar arasında.

Google, 22 Eylül 2011 itibarı ile ABD, İngiltere, Fransa, Japonya ve Almanya’daki satıcıların bu kuralla uyup olmadığını denetlemeye başlayacağını da iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*