11 Aralık 2018

Google Shopping 4 Yeni Ülkeyle Birlikte Toplam 10 Ülkede Yayında

Google’un yaptığı açıklamaya göre, 4 ülkede kullanılmakta olan Google Shopping, bundan sonra toplam 10 ülkede yayıncıların kullanımına açılıyor olacak.

Google Shopping’in yayında olduğu ülkeler:

  1. ABD
  2. İngiltere
  3. Çin Halk Cumhuriyeti
  4. Fransa
  5. Almanya
  6. Japonya
  7. Avustralya *
  8. İtalya *
  9. Hollanda *
  10. İspanya *

* Yeni yayına giren 4 ülke.

ABD’de www.google.com/products adresinden ziyaret edilebilen ve ABD dahil bazı ülkelerde Google Products olarak da lanse edilen Google Shopping servisi, data feed’ini paylaşan e-ticaret mağazalarının ürünleri ile Google Affiliate Network’de hali hazırda bulunan online alışveriş mağazalarının ürünlerini bir arada sunuyor.

Google Shopping’de online mağazalar dışında, aradığınız ürünlerin bulunduğu, çevrenizdeki lokal mağazalar da sıralanıyor.

Google, uzun yıllar ABD’de Google Base olarak isimlendirdiği bu ürününü/hizmetini, 2009 yılında e-ticaret firmaları için Google Merhcant Center, ziyaretçiler/müşteriler için ise Google Products (ya da Google Shopping) olarak rebrand yapmıştı.

Google Merhcant Center’ın aynı zamanda bir de blogu var.

Google Shopping (ya da Google Products), ABD’de e-ticaret müşterileri arasında hiçbir zaman Google’un planladığı kadar popüler bir servis olmadı.

Google, ürün aramaları ile ilgili anahtar kelimelerde, Google Products’ı organik arama sonuçları içine entegre ederek bu servisin popülerliğini arttırmayı planlıyor.

Bir Ürün Aramasında, Google Products’ın Organik Sonuçlara Entegresi (*tıklayarak büyütebilirsiniz):Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*