19 Aralık 2018

Google Shopping’in Ürün Arama Sayfası Yenileniyor

Temmuz ayında mağazaların Google Product Search’e ürün ekleme kriterlerinin değiştiği ile ilgili haberimizi yayınlamıştık. Google’dan gelen yeni habere göre, yenilenen bu kriterler doğrultusunda, Google Shopping ürün arama sayfası da değiştiriliyor.

Google Product Search ana sayfasında haftanın popüler ürünlerinin yer alacağını belirten Google Ticaret ve Ödemeler Başkan Yardımcısı Stephanie Tilenius, sayfalarda ürünlerin oldukça büyük resimlerinin ve ürün detaylarının yer alacağını iletiyor.

Eylül 22’de hizmete gireceği belirtilen yeni Google Shopping sayfasının online satış yapan mağazalar için daha avantajlı bir hale geldiğini de belirten Tilenius, sayfalarda müşterilerin alışveriş tercihlerine göre ürünlerin yer alacağı bilgisini paylaşıyor.

Google, sayfa yenilemesini hayata geçirirken, mağazalardan ürünleri ile ilgili daha fazla resim, stok bilgileri, ürün detayları gibi bilgileri ürün ekleme esnasında Google Product Search sayfasına girmelerini zorunlu hale getirmişti.

Firma, bu şekilde online ürün arayan kullanıcıların aradıkları ürünlere en yakın ürünlere daha kolay ulaşabileceklerini belirtiyor. Arama sayfalarının müşteriye yakın yerel işletmeleri de öne çıkaracağını belirten Google Başkan Yardımcısı Tilenius, aramalarda mağazaların lokasyon haritası ve bilgilerinin yer alacağını iletiyor.

Tilenius, sistemi online ve offline ticareti bir arada kullanmak üzere geliştirdiklerini paylaşırken, tüketicilerin bir kısmının artık online araştırma yaparak yerel mağazalardan alışveriş yaptıklarına da dikkat çekiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*