16 Aralık 2018

Google Sites’dan İşyerlerine Ücretsiz Mobil Site Hizmeti

Google, yeni hizmeti Google Sites ile web sitelerini mobil kullanıma optimize hale getiriyor.

Ücretsiz olarak kullanıma sunulan Google Sites üzerinde iş yerleri tarzlarına göre restaurant, yerel işletme, lead kazandırma, eticaret, sosyal ve özel seçenekleri bulunuyor.

Google haritalar ile entegreli olarak çalışan Google Sites, oluşturduğu mobil sitelerde harita üzerinde lokasyon belirleme ve tek tuşla arama hizmetleri sunuyor. Mobil satış yapmak isteyen firmalar için de format oluşturan Google, bu taslağı kullanacak olan firmaların ödemeler için Google Checkout sistemine kayıt yaptırmalarını talep ediyor.

Sekiz farklı renk seçeneği bulunan Google Sites üzerinden işyerlerinin web sitelerine mobile çevirmesi ise oldukça kolay.

Öncelikle Google Sites Mobilize sitesine gelen kullanıcılar, ana sayfadan web sitelerinin amacına uygun kategoriyi seçiyorlar.

Ardından beğendikleri renk seçeneğine karar veren kullanıcılar, oluşturdukları taslağı beğendikleri takdirde “Use this template” (Taslağı Kullan) butonuna tıklayarak, yönlendirildikleri sayfadaki gerekli bilgileri doldurduktan sonra, taslak üzerine logo, tercih edilen içerik ve resimleri girerek mobil optimize web sitelerini tamamlıyorlar.

Google Kuzey ve Orta Avrupa Mobil Reklam Satış Direktörü Ian Carrington, pek çok kullanıcının artık mobil sitelerden alışverişe sıcak baktığını, fakat hala birçok iş yerinin web sitelerini mobile optimize hale getirmediğini iletiyor.

İşletmelerin mobil optimize web sitesi oluşturmayarak büyük fırsatlar kaçırdıklarını ekleyen Carrington, Google olarak mobil alışverişin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak istediklerini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*