10 Aralık 2018

Google TripAdvisor’ı Satın mı Alacak?

Aralık ayında uçuş aramalarında kendi sonuçlarına en üst sırada yer vererek, Kayak, Expedia, Booking.com gibi firmaların sıralamalarda daha altlarda yer almasına yol açan ve bu firmaların tepkisini çeken Google, görünüşe göre sektörde yarattığı tepkiyi daha da arttırmayı planlıyor.

Arama sonuçlarında Google+’la entegre olan firmaların ve kişilerin bilgilerini kişiselleştirilmiş arama sonuçları olarak ilk sıralarda gösteren Google’ın objektifliğini kaybediyor olması dile getirilirken, arama devi bu söylentilere pek kulak asıyormuş gibi görünmüyor.

Tüketicilerin yaptıkları tatilleri, gittikleri eğlence mekanlarını değerlendirdikleri, aynı zamanda son eklenen hizmeti ile tatil de satın alabildikleri TripAdvisor, yayınlanan bir habere göre Google tarafından satın alınmak isteniyor.

Özellikle Avrupa’da pek çok tüketicinin tatil planlarını yaparken başvurduğu büyük bir kaynak olan Tripadvisor, sınırsız ve sürekli güncellenen içeriğiyle oldukça yüksek bir reklam gelirine kavuşurken, gerçekleştiği takdirde Google’a oldukça pahalıya patlayacak olan bu satın alımın firmanın seyahat alanında yaptığı son atakları desteklemesi ve Google Places için de oldukça geniş bir içerik kaynağı oluşturması muhtemel.

Şimdilik bu satın alım iddiası yalnızca bir söylenti olarak online seyahat sektöründe dolanırken, firmaların konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındıkları belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*