15 Kasım 2018

Güvenli Online Alıverişe Yönlendiren Google Trusted Stores’a Adwords Desteği Geldi

Google Trusted Store
Google’ın bir yıldır kullanıcılara sunduğu Trusted Stores (Güvenilir Mağazalar) özelliğine Adwords desteği getirdiğini duyurdu. Trusted Stores, Google’ın internetten alışverişlerde kullanıcıların güvenli bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlamak için bir süredir sunduğu bir hizmet.

Kullanıcılar Google üzerinde online alışveriş yapmak için bir arama yaptıklarında karşılarına çok sayıda online mağaza çıkıyor ve bu mağazaların güvenilirliği konusunda kullanıcıların şüpheleri olabiliyor. Google Trusted Stores ise güvenli olan online mağazaları kullanıcılara önererek onların online alışveriş deneyimlerini geliştirmeye çalışıyor.

Google bu işlemi yaparken mağazanın ürün kalitesine, müşteri hizmet kalitesine ve ürün gönderim hızına göre bir değerlendirme yapıyor. Bu kriterleri yerine getiren online mağazaların arama sonuçlarının yanında Google Trusted Stores amblemi çıkıyor ve kullanıcılara bu sitelerin güvenli olduğu bilgisi veriliyor.

google trusted stores

Kullanıcılar markaların müşteri hizmetleri, kargo teslimatı ve iade alımında kaç puan aldığı gibi detayları bu hizmet üzerinden görebiliyorlar.

Eğer kullanıcılar Google Trusted Stores sisteminden iyi bir not almış siteden yaptıkları alışverişlerde sorun yaşarlarsa Google bu sorunun giderilmesi için markayla iletişime geçerek tüketiciye destek sağlıyor ve markanın bu hatayı düzeltmesini istiyor.

Tüketicilerin online alışveriş deneyimini geliştirmek ve online mağazaların daha kaliteli bir şekilde hizmet vermelerini sağlamak için kurulan bu sisteme şimdi de Adwords desteği geldi. Özellikle ABD’de yaklaşan tatil sezonu öncesinde Google’ın bu hizmete Adwords desteğini getirmesi markaların da oldukça işine yarayacak bir gelişme olarak değerlendirilebilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Türkiye’de henüz açık değil anladığım?

    • Sinan Oypan der ki:

      Evet, bildiğim kadarıyla şu an için Türkiye’de açık değil. Google’ın 1 yıldır sunduğu bir hizmet ve ilerleyen dönemlerde bu hizmetin Türkiye’ye gelme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum şahsen.

  2. Şu an için Türkiyede aktif değil bu hizmet.

Fikrini söyle

*