17 Kasım 2018

Google Tüm Dijital İçerik Satışlarını Google Play Altında Topluyor

Google, Android Market, Google Music ve Google eBookstore’da satışını yaptığı tüm dijital içerikleri bir araya getirerek, bütün bu içeriğin tek bir noktada satılacağı ve depolanacağı Google Play‘i yayına soktu.

Android uygulamalarının yanı sıra Google Play kullanıcılarının videoları, filmleri ve kitaplarını da Google Play’e ekleyebilecekleri belirtilirken, Google’ın bu yeni hamle ile Apple iTunes ile rekabette daha güçlü bir konuma gelmesi bekleniyor.

Kullanıcıların Android Market, Google Music ve Google eBookstore üzerinden satın aldıkları içeriklere bundan böyle Google Play üzerinden ulaşılabilecekleri paylaşılırken, bütün bu içeriklerin Google web sunucularında kayıtlı olacağı ve mobil cihazlardan da ulaşılabileceği belirtiliyor.

Google Dijital İçerik Direktörü Jamie Rosenberg, Google Play’in kullanıcılarının müzik, ekitap, video da dahil olmak üzere bütün dijital içeriklerini cloudda depolayacağını ve kullanıcılar bu içeriklere ne zaman ulaşmak isterlerse, mobil cihazlar ve pcler dahil olmak üzere her türlü cihazdan ulaşabileceklerini ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*