18 Kasım 2018

Google’dan Wallet Hizmetine Yeni Destek Satın Alım

Her ne kadar araştırmalar tüketicilerin henüz cep telefonlarına entegreli mobil cüzdan kullanımına hazır olmadıklarını gösterse de, geleceğin ödeme şekli olacağına inanılan mobil cüzdan hizmetlerini geliştirmek adına markaların atakları devam ediyor.

PayPal yeni bir açıklama yaparak hem Square benzeri hizmeti PayPal Here‘ı piyasaya sürdüğünü, hem de bu hizmetini PayPal dijital cüzdan hizmeti ile entegreli olarak sunacağını açıklarken, PayPal’in dijital cüzdan alanındaki en büyük rakibi Google‘dan da cüzdan hizmetini geliştirmek adına yeni bir satın alım haberi geldi.

2006 yılında kurulmuş olan TxVia‘yı satın aldığını açıklayan Google, satın alımın finansal bilgilerini paylaşmaktan kaçındı. İçerisine belirli miktarda para yüklenmiş ATM kartları üreten bir firma olan TxVia’nın oldukça güvenli bir ödeme platformu bulunuyor. Firmanın aynı zamanda 100 milyondan fazla aktif kullanıcı hesabının olduğu ve ABD’deki en büyük ödeme platformlarıyla birebir çalıştığı belirtiliyor.

TxVia’nın hizmetlerinin Google Wallet kapsamında devam edeceği firmalar tarafından açıklanırken, Google firmanın hızlı, esnek, güvenli ve son teknolojilerle dizayn edilmiş hizmetini bünyelerine katmaktan memnun olduklarını iletti.

Google’ın bu satın alımdan hem firmanın elinin altındaki hesaplara ulaşma hem de ödeme networkleriyle halihazırda devam eden iş birlikteliğini kullanma anlamında yararlanarak Google Wallet hizmetini geliştirebileceği paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*