21 Kasım 2018

Google Ücretsiz Fiyat Karşılaştırma Hizmetini Paraya Çevirmeye Başlıyor

Google, ABD’de uzun bir süredir Google Product Search adı altında aranılan ürün kelimelerinin alışveriş sonuçlarını ücretsiz olarak yayınlamaktaydı.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, bu hizmeti bundan böyle ücretsiz olarak sunulmayacak.

Google Shopping ismi altında markaların aynen Adwords reklamlarda olduğu gibi ürün aramalarının alışveriş sonuçlarında yer alabilmek adına bundan sonra ürün bazlı olarak tıklama ya da satış başına para ödemeleri gerekecek. Google şimdilik ödeme ayarlamasının nasıl yapılacağı hakkında detaylı bir bilgi vermiyor.

Google Shopping sisteminin yaz aylarının sonlarına doğru aktif hale geleceğini açıklayan Google, o zamana kadar Google Product Search’ün arama sonuçlarında yer alacağını, ardından iki hizmetin birleşeceğini belirtiyor.

Product Search bölümünde online satış yapan mağazaların bütün ürünlerine yer veren Google arama sonuçlarında, yeni hizmete geçilmesi ile beraber sadece ürün bazlı gösterim için ücretli reklamlara kaydolmuş online mağazaların en uygun kelimelere göre belirledikleri sonuçlar yer alacak. Google Shopping hizmeti ile firma, ürün arama sonuçlarının eskiye kıyasla daha alakalı olacağını da öne sürüyor.

Google, bir ürün adı ile arama yapan kullanıcıların bundan sonra daha az Adwords reklamı, daha çok Google Shopping paralı listeleme reklamı göreceklerini iletiyor. Paralı listeleme reklamları da arama sonuçlarında ‘Sponsorlu’ başlığı ile görüntülenecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*