20 Kasım 2018

Google Ventures’dan Virtual Currency Firmasına 5 Milyon Dolar Yatırım

Sosyal oyunların popülerliklerini arttırmaları ile oyun içi satın alımları için oluşturulan virtual currency – sosyal para – firmaları da varlıklarını kuvvetlendiriyorlar.

Android cihazları için oluşturulan oyunlarda virtual currency hizmeti sağlayan firmalardan biri olan Pocket Change, henüz bir start-up olmasına rağmen bu güne kadar 6.4 milyon dolarlık yatırım almayı başardı.

Google Ventures tarafından desteklenen ve aralarında firmanın mevcut yatırımcıları olan First Round Capital, Scott Banister ve Baroda Ventures’ın da bulunduğu yatırımcılardan yeni 5 milyon dolarlık yatırımını alan firma, Android pazarında 100’den fazla oyuna sistemlerini entegre ettiklerini açıklıyor.

Hedefini dünyanın ilk evrensel anlamda hizmet sunan virtual currency firması olmak olarak ifade eden Pocket Change, entegre oldukları oyunlardaki oyuncu sayısının 2 milyon kişiye ulaştığını, oyunlara entegre olma sürelerinin ise sadece 2 saat olduğunu paylaşıyor.

Kullanıcıların oyunlar içinde ilerleyeilmek adına satın alımlar yapmalarında kullandıkları virtual cash platformları, günümüzün oldukça revaçta olan hizmetlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*