18 Kasım 2018

Google Wallet Hizmete Başlıyor

Haziran ayında deneme kullanımı başlatılan Google’ın dijital cüzdan uygulaması Google Wallet‘ın bugün hizmete başlayacağı bildiriliyor.

Techcrunch’ta yayınlanan habere göre, Google tarafından hissedarlara bir bildirge yönlendirilerek Google Wallet’ın resmi hizmete başlama günü 19 Eylül olarak belirtildi.

Ürünün hala sınırlı bir şekilde hizmet sunabileceğini belirten Techcrunch, sistemin ilk etapta sadece ABD’de Sprint tarafından sağlanan Nexus S 4G cihazlarında kullanılabileceğini iletiyor.

Google’ın diğer mobil cihazlara yapıştırılarak kullanılabileceği öngörülen bir NFC çıkartması üzerinde çalıştığı da belirtilirken, yeni ürünün ne kadar zamanda hazır olacağının bilgisinin paylaşılmadığı ekleniyor.

Google Wallet uygulamasının tek kredi kartı partnerinin MasterCard olduğuna dikkat çekilirken, Google’ın hizmetini gelecek ay piyasaya süreceği Android cihazı Nexus Prime’dan önce piyasaya sürdüğü, yeni cep telefonunun da NFC sistemine sahip olacağı ve çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine sahip Verizon tarafından da kullanılmaya başlayacağı belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*