13 Kasım 2018

Google Wallet İle Yapılan Alışverişler Artık Takip Edilebilecek

google wallet güncelleme
Google, geçtiğimiz aylarda Andorid cihazlarla uyumlu hale getirdiği Google Wallet (Cüzdan) uygulamasının kullanım alanını genişletmek için bir adım atmıştı. Bu güncellemeyle beraber tüketiciler offline ve online alışverişlerini NFC teknolojisine gerek duymadan Google Wallet ile yapabilmeye başlamışlardı.

Google şimdi de yeni bir güncelleme ile Google Wallet’ı geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcılara artık Google Wallet ile yaptıkları güncel ve geçmiş alışverişlerinin takibini bu uygulama üzerinden yapabilecekler.

Bu hafta içinde yayınlanması beklenen güncellemeyi kullanıcılar Andorid ve iOS cihazlarıyla kullanabilecekler.

Bu özellikten yararlanmak isteyenler, uygulama içinde bulunan “track your orders” veya “orders” bölümlerine girerek şu anki ya da önceki alışverişlerini takip edebilecekler.

Mobil cüzdan kullanım konusunda atak yapsa da Google şu an en büyük rakibi PayPal’ın bir hayli gerisinde. Yapılan araştırmalar mağaza içinde mobil cüzdan kullanımda en büyük paya yüzde 15 ile PayPal’ın sahip olduğunu gösteriyor ve bu oran Google Wallet’ın kullanımının dört katı olarak görülüyor.

Dijital cüzdanlara yapılan yatırımlar her ne kadar artsa da mağaza içinde bu uygulamaların halen yaygınlaşmamış olduğu görülüyor. Araştırmalara göre tüketicilerin yüzde 67’lik bir bölümü akıllı telefonu sahibi olsa da sadece yüzde 16’lık bir kısmının dijital cüzdanlarıyla alışveriş yaptığı görülüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*