21 Kasım 2018

Google Wallet Tüm Kredi Kartlarıyla Uyumlu Hale Geliyor

Bilindiği gibi Google, “wallet” (cüzdan) uygulamasını piyasaya sürdüğünden beri, MasterCard ve MasterCard’ın PayPass ürünüyle birlikte çalışıyordu. Bu gelişmelerin devamını da getiren teknoloji ve internet devi, Wallet‘ın bulut bilişimle entegrasyonunu tamamladıklarını ve Visa, American Express ve Discover kullanan kredi kartlarıyla uyumlu hale geldiklerini yaptığı açıklamada duyurdu.

Google, yaptığı açıklamada, tüm kredi ve bankamatik kartlarını desteklemek için kart veri tabanı sistemlerini değiştirdiklerini ve Google Wallet uygulamasıyla, kredi kartı bilgilerinizi akıllı telefonunuzda saklamak yerine, yüksek güvenliği olan Google server sağlayıcılarında saklayacağını söyledi.

Google’ın üzerinde çalıştığı tek sistem bu değil. Şirket aynı zamanda cüzdan uygulamasının ve ödeme seçeneklerinin Google’ın online servis sitesinden kontrol edilip, sıfırlanabileceği bir çalışma üzerinde de duruyor. Bu uygulamanın amacı tahmin edeceğiniz üzere, telefonunuz çalındığında ya da cihazınızı kaybettiğinizde kolay bir şekilde cüzdan uygulamasını iptal etmeyi sağlamak. Böylece kredi kartı bilgileriniz sıfırlanmış olacak ve sizin hesabınızdan bir harcama yapılamayacak. İnternet sayfasının arayüzünden hangi cihaza sahip olduğunuzu seçeceksiniz ve sonrasında buradan da tüm bilgilerinizi sıfırlayabileceksiniz.

Ne yazık ki, bu uygulama hala birkaç cihazda kullanılabiliyor. Galaxy Nexus, Galaxy S3, HTC Evo 4G ile yeni piyasa çıkan Nexus 7 ve LG’nin Viper ile Optimus telefonlarında kullanılabilen Google Wallet uygulamasının yakın gelecekte yeni çıkacak cihazlara da uygulanması bekleniyor. Böylece NFC (near field communication) yani temassız alışveriş devrinde büyük bir adım atılmış olacak ve mobil cihazlar hayatımızda yepyeni değişiklikler yaratacaklar.

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*