19 Aralık 2018

Google Wallettan Online ve Offline Alışverişi Bütünleştiren Uygulama

Oluşturduğu mobil ödeme sistemi ile mobilin yanı sıra online ve offline alışverişlerde de kullanılmayı hedefleyen Google‘dan, dijital cüzdanına yeni bir ek hizmet oluşturuldu.

Tüketicilerin online bulduğu kupon ve indirim kodlarını bundan böyle Google dijital cüzdanlarına kaydedebileceğini belirten Google Wallet yetkilileri, bu indirimlerin daha sonra offline mağazalarda kullanılabileceklerini paylaştılar.

İndirimlerin ‘cüzdana kaydet’ uygulaması ile Google Wallet’a kaydedilebileceği belirtilirken, bu indirimlerin NFC yöntemi ile ödeme esnasında tablet ya da mobil cihazları okutarak ya da sadece indirim kodu gösterilerek kullanılabileceği iletildi.

Uygulamaya dahil olmak isteyen mağazaların yayınladıkları indirim kodlarının yanına ‘Google cüzdana kaydet’ butonunu ekleyerek offline mağazalarda kullandırabilecekleri Google tarafından paylaşılırken, uygulamanın ilk etapta 5 farklı mobil cihazda kullanılabildiği, yakın zamanda cihaz kapsamının arttırılacağı, bunun yanı sıra kullanıcıların indirimleri sadece Google Walletlar’ındaki kodları göstererek de kullanabilecekleri Google tarafından açıklanan bilgilerden.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*