12 Kasım 2018

Google Youtube Üzerinde Adwords Reklamlarını Başlattı

Google, Eylül ayından beri gerçekleştirdiği denemelerin ardından, Youtube üzerinde paralı arama reklamlarını başlattı.

Dünya genelinde kullanılmaya başlanılacağı belirtilen reklamlar yine Google Adwords adı altında, video aramaları genelinde kullanılacak.

Reklamverenlerin aynen Adwords hizmetinde olduğu gibi, kullanıcıların Youtube içerisinde arama yaptıkları kelimelere bid yapabileceklerini belirten Google yetkilileri, reklamların kullanıcıların ilgili kelimeyi içeren videoların başında, esnasında, ertesinde izlenebileceğini belirtirken, aranılan içeriğin yan tarafında da video halinde reklamların sıralanacağını açıkladı.

Reklamverenlerin belirledileri tarz videolara ya da yaş grubu, cinsiyet gibi bilgilerin bulunduğu bölgelerde bu tarz bilgilere göre de bidler oluşturabilecekleri açıklandı.

Google tarafından belirtildiğine göre, markalar videolar için oluşturulan Google Adwords hizmetinde kullanıcıları birkaç saniyenin ardından reklam içeriğini izlemeden atladıkları takdirde ödeme yapmayacaklar.

Google, videolar için Adwords hizmetinde, ödemenin kullanıcılar sadece videonun en az 30 saniyesini izledikleri takdirde gerçekleşeceğini belirtti.

Google yeni hizmetini tanıtırken, doğru kullanılan Youtube videolarının içerik açısından benzer sitelerin trafiğini %20 arttırdığını açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Kimi sektörlerde video reklamları çok etkiliyor. Örneğin e-ticaret siteniz üzerinden heikopter satıyorsanız, sitenize google reklamları ile sadece ürünü bilenler girer. Halbuki youtube reklamları ile uzaktan kumandalı araba almak isteyen tüketiciye de çekebilirsiniz.

Fikrini söyle

*