22 Nisan 2018

Google’dan “Güvenilir Mağaza” Uygulaması

Google, online alışverişte tüketicilerin duyduğu güven sorununa çözüm olmak amacı ile Google Trusted Store – Güvenilir Mağaza uygulamasını test etmeye başladı.

“Güvenilir Mağaza” uygulaması ile mağazaların kargo süresi ve kargo ücreti konularda denetleyecek olan firma, programa dahil olmak isteyen online mağazaların şimdiye kadar yaşadıkları müşteri sorunlarını da Google ile paylaşmalarını talep ediyor.

Google, bütün bu veriler göz önünde bulundurarak online mağazaları A+, A ya da A- olmak üzere sınıflandıracak.

Müşterilerin, program dahilindeki mağazalardan yaptıkları alışverişlerde yaşadıkları sorunlarda da yardımcı olacağını belirten Google, yeni başlatacakları program ile müşterilerin online alışveriş deneyimlerini olabildiğince rahat ve güvenli bir hale getirmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

Google, bünyesindeki mağazalardan alışveriş yapan tüketicilere, kargonun zamanında yapılmaması, yanlış ürün gönderimi, yanlış ücretlendirme, bozuk ya da hasar görmüş ürün gönderimi gibi pekçok konuda yardımcı olacağını belirtiyor.

Programa dahil olan mağazaların web sitesinde “Google Trusted Store” amblemi yer alacak. Tüketiciler amblemin üzerine geldiklerinde, mağazanın Google tarafından belirlenmiş puanlamasını görüntüleyebilecekler.

Google, deneme programında katılımcı mağaza sayısını sınırlı tutacağını, fakat mağazaların programa dahil olmak için başvurularını şimdiden yapabileceklerini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*