17 Kasım 2018

Google’dan Hedefli Dijital Kupon Hizmeti: Zavers

Google, Zavers adını verdiği yeni dijital kupon servisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Firmalara, müşterilerinin yaptıkları alışverişlerle ilgili kuponlar sunma olanağı sağlayan yeni hizmet, marka sadakatini ve alışveriş esnasındaki sepet tutarını artırmayı amaçlıyor.

Promosyon ve indirimlerle tüketiciyi elinde tutmak isteyen firmalar, online kupon yöntemini sıklıkla kullanmayı tercih ediyor. Hele bir de işin ucunda Google olunca, hedefleme konusunda markalara sunulacak nimetleri siz hayal edin. Sistemin en büyük özelliklerinden birisi de, kuponun sağladığı indirimi kullanmak için, herhangi bir bilgisayar çıktısı veya dijital kupona gerek olmaksızın, ödemenin gerçek zamanlı olarak yapılması. Yani kullanıcı, mobil cihazına eklediği kuponu fiziki mağazada okutarak anlık olarak indirimden yararlanabilecek. Google’ın Wallet hizmetiyle de entegre bir şekilde kullanılabilecek olan Zavers’ın, yakın gelecekte online-offline alışverişlerde yaygın olarak kullanılacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Doğru müşteriye, ilgili kuponu ulaştırmayı vadeden Zavers, ayrıca firmalara kuponların performansını anlık takip edebilme opsiyonu da sunuyor. Kuponlara, favori online alışveriş sitelerinden ulaşabilecek olan tüketiciler, bu dijital kuponları kendi hesaplarına yükledikten sonra ekstra bir işlem yapmadan ürünü ilgili mağazadan satın alabilecekler.

Google’ın online reklam gelirlerinin büyük bir kısmının e-ticaret sitelerinden geldiği biliniyor. Bu sebepledir ki dev arama motoru, markalar ile müşterileri daha hedefli bir ortamda bir araya getirmek istemiş olabilir. Ayrıca, kupon kullanımlarını anlık olarak takip edebilme ayrıcalığına sahip olan markalar, kampanyanın gidişatına göre stratejilerini yeniden gözden geçirip farklı farklı indirim kampanyaları kurgulayabilecekler.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de Sahibinden.com‘un online kupon girişimi olan Kuponmatik.com‘u hayata geçirdiğini duyurmuştuk. Kuponmatik’te de tıpkı Google’ın Zavers’ında olduğu gibi markalar, kendilerine sağlanan rapor ve istatistiklerle kampanyalarının başarısını takip etme olanağına sahipler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*