15 Kasım 2018

Google’dan İki Yeni Satın Alım

Google, ardı ardına yaptığı ataklar ve farklı iş dallarına yayılma hızı ile, sadece arama motoru olarak kalmak istemediğini açıkça gösteriyor.

Son zamanlarda hakkında gerçekleşen şikayetlerle objektif yapısı da sorgulanmaya başlanan Google, bu haftaya iki yeni satın alımla başladı.

Geçtiğimiz hafta Google Product Search’ü Google Shopping olarak değiştireceğini ve bundan böyle online mağazaların ürünlerini Product Search altında ücretli göstermeye başlayacağını açıklayan firma, e-mağazalara bir süredir denetlendiklerini belli eden Google Trusted Stores (güvenilir mağaza) hizmetini sunmaktaydı.

Firmanın hafta başında gerçekleştirdiği ilk satın alım işte bu dalda.

1700 müşterisi bulunan e-mağaza değerlendirme ve online mağazaların güvenirliliğini denetleyen start-up KikScore Google tarafından satın alındı. Google, firmayı kapatarak müşterilerine Google Trusted Store uygulamasına katılmalarını öneriyor.

Arama motoru devinin ikinci satın alımı ise bir gerçek zamanlı chat uygulaması.

7 senedir hizmet vermekte olan ve bu güne kadar 70 milyon dolarlık yatırım almış olan online chat hizmeti Meebo, All Things D tarafından belirtildiğine göre 100 milyon dolar karşılığında Google bünyesine girdi.

Meebo, oluşturduğu toolbar sayesinde web sitelerinin hem kullanıcılarına reklam yayınlamamlarına hem de içerikle alakalı chat yapabilmelerine olanak tanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*