15 Kasım 2018

Google’ın Algoritma Değişimi Çoğu İşletmeyi Etkileyecek

google mobil

Önümüzdeki salı günü Google, arama algoritmalarını daha mobil uyumlu hale getirecek. gShift‘in şirket yöneticileri ile yaptığı anket sonuçlarına göre, yöneticiler bu değişimin kendi işletmelerine de yansıyacağını (bazıları ihtimalle olumsuz olarak) düşünüyorlar.

25 Mart ile 2 Nisan tarihleri arasında yapılan ankete katılanların yarıdan fazlası (%52) iş süreçlerinin ciddi şekilde etkileneceğini düşünürken, %20’si herhangi bir etkilenme olmayacağı düşüncesinde.

Mobil aramalar gün geçtikçe masaüstü aramaları daha çok gölgede bırakırken, dijital pazarlamacılar iyi tasarlanmış bir mobil stratejiye sahip olmanın önemini kavramış durumdalar. Aynı zamanda bu stratejinin kendi hedef kitlelerinin ihtiyaçları, diğer sosyal ve içerik pazarlama platformları ile de paralel olması gerekiyor. Müşterileri sizin kapınıza getiren bir çok yol bulunsa da, işini bilen dijital pazarlamacılar dikkatlice ve düzenli olarak bu kanalları kontrol edip analizlerde bulunuyor ve başarılı kanallar arası ile cihazlar arası kampanyaları ayrıştırıp güçlendiriyorlar.

gShift’in anketinden diğer sonuçlar:

  • Yöneticilerin %65’i içerik pazarlama ve mobil stratejiler için SEO’yu kastederek değişime hazırlandıklarını belirtiyorlar.
  • %20’si herhangi bir şey yapmadan önce bekleyip görmeyi tercih ediyorlar.
  • Üçte biri, trafiklerinin %11 ile %50’sinin mobilden geldiğini söylüyorlar.
  • %68’inin şu anki web sitelerinin mobil uyumlu.
  • Ankete katılan yöneticilerin yarısı, masaüstü ve mobil SEO’ları ayrıştırmak için herhangi bir araç veya keyword tracker kullanmadıklarını açıkladılar.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Bencede biraz beklemek gerekiyor daha öncesinde de SSL sertifikasi olmayan siteler siralamalarda asagiya düşecek dendi ve hurra herkes o alana yüklendi fakat sonrasında görüldü ki çok ufak bi değişiklik oldu siralamalar için. Ayrıca AdSense yayini yapan bir çok site zararli cikti bu isten. Bence şöyle değerlendirmek gerek eğer senin hali hazirda çok fazla mobil ziyaretçin varsa sen zaten yapmalisin bunu ama eğer yok değilse ziyaretçinin oluncaya kadar bekleyebilir veya kendine sormalisin. Bu pastadan pay almak istemiyormuyum, sadece masaüstü benim için yeterli mi diye.

  2. Zaten etkilerini şimdiden görmeye başladık şimdi budurumuda çöz çöze bilirsen artık.

Fikrini söyle

*