18 Kasım 2018

Google’ın Tableti Doğrulandı – Amazonla Rekabet Kızışıyor

Uzun zamandır piyasaya sürüleceğinin dedikoduları sektörde dolanan Google tablet bilgisayar firma tarafından doğrulandı.

Google Play üzerinden satışa sunulan ve ön siparişleri aınmaya başlanılan Nexus 7, 2-3 hafta içerisinde kargolanmaya başlayacak.

Detayları 26 Haziran tarihinde paylaştığımız Gizmodo haberi ile paralel olan Google Nexus 7, aynı haberde belirtildiği gibi 8 ve 16gb olmak üzere iki farklı modelde ve fiyatta piyasaya sunulacak.

Google tablet fiyatlandırmasını Amazon Kindle Fire ile aynı oranda tutarken, kullanıcılarını Google Play uygulama dünyasına dahil etmek adına 25 dolar Google Play kredisi ile sunuyor.

Kısa bir süre önce tablet piyasasına gireceğini açıklayan Microsoft’un tablet bilgisayarı Surface ile daha çok iş dünyasını hedeflediği açıkça ortaya çıkmışken, Google, yakın rakibi Kindle Fire’dan ağırlık anlamında daha hafif olan tabletiyle uygulama kullanımı ağırlıklı kişisel kullanıma yönelik bir tablet oluşturmuş gibi duruyor.

Google’ın Apple ve Amazon benzeri uygulama dünyası hizmeti olan Google Play, henüz kullanıcı ve uygulama sayısı oranı ile bu firmaların oldukça gerisinde.

Google’ın bu alanla Apple ve Amazon’a ulaşmasının zaman alacağını belirten araştırmacılar, firmanın yeni tableti ile Google Play’in gelişmesi anlamında da önemli bir adım attığını paylaşıyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*