16 Aralık 2018

Google’ın Yeni Algoritma Değişikliği Çok Reklamlı Siteleri Zora Sokacak

Google, yeni bir algoritma değişikliğine gittiğini açıklayarak, web sitelerinin içerik ve reklam oranları arasında bir denge olması gerektiğini, reklam ağırlıklı sitelerin arama sonuçlarında bundan böyle daha aşağılarda yer almalarını sağlayacaklarını açıkladı.

Kullanıcılarından gelen, arama sonuçlarında zaman zaman ilk sıralarda yer alan reklam ağırlıklı boş içerikli siteleri göz önünde bulundurarak bu değişikliği gerçekleştirdiğini belirten Google, web sitelerini içerik kalitesinin arama sonuçlarında önemli yer tutacağını belirtti.

Google mühendisi Matt Cutts tarafından yayınlanan bir blog yazısıyla yapılan duyuruda, daha sağlıklı arama sonuçları için kaliteli içerikli sitelerin korunacağı ve çok reklamlı az içerikli sitelerin aramalarda daha az yer alması sağlanılacağı belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Bilgiler için teşekür ederiz 2 Senedir Seo üzerine çalışıyorum gerçekten bu konuda google hiç güven olmuyor her an algoritmasını değişterebiliyor

Geribildirimler

  1. […] 22 Ocak: Google’ın Yeni Algoritma Değişikliği Çok Reklamlı Siteleri Zora Sokacak […]

Fikrini söyle

*