15 Kasım 2018

Google’ın Yeni Tableti 199$ Olacak

iPad’in tablet pazarındaki başarısı biliniyor.

İlk olmanın verdiği avantajla ve başarılı branding politikaları ile tablet bilgisayar denildiğinde akla ilk gelen ürün olan iPadler’in pazar payının bir kısmını ele geçirmek adına Amazon tarafından geçtiğimiz sene piyasaya sürülen Kindle Fire, oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmış, iPadlere kıyasla uygun olan 199 dolarlık fiyatı ile Amazon’un pazar payı kazanmak adına zarar ettiği haberleri sektörde duyulmuştu.

Haziran ayında piyasaya sürüleceğinin dedikoduları yayılan Google tablette anlaşıldığı kadarı ile Google da aynı politikayı izleyecek.

Avusturalya’da yayın yapan Gizmodo tarafından paylaşılan bilgilere göre, Google tablet bilgisayarlar aynı Amazon Kindle Fire gibi 199 dolardan piyasaya sürülecek.

9 saatlik pil ömrüne sahip olacağı ve Nexus 7 ismi ile adlandırılacağı belirtilen tabletler, 8 ve 16gb olmak üzere iki farklı modelde olacak.

8gblık modelin 199, 16gblık modelin ise 249 dolara satılacağını öne süren Gizmodo, Nexus 7’nin RAM’inin ise 1gb olacağını paylaşıyor.

Gizmodo, Nexus 7’nin Asus tarafından yapılacağını da ifade ederken, tablet bilgisayarın Google Wallet ve NFC ödeme sistemlerini destekleyeceğini açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*