14 Kasım 2018

Google’ın Yeni Uygulaması Sayesinde G-mail Üzerinden Para Transferi Yapılabilecek

Google WalletGoogle, dünyanın en saygın markalarından biri olmakla birlikte, rekabetçi yapısına bağlı olarak potansiyel gördüğü her alanda yer almasıyla biliniyor. İki yıl önce çıkardığı “Wallet” uygulamasıyla mobil ödeme sistemlerine inovatif bir bakış açısı sağlayan ve ardından tüm kredi kartları için uyumlu hale getiren Google, şimdi de kullanıcılarına mail aracılığıyla para gönderme imkanı sunuyor.

Google’ın bu imkanı sunuyor olmasından ziyade asıl dikkat çekici olan uygulamanın kullanım şekli. Hepimizin bildiği üzere, dünyanın her yerindeki Gmail kullanıcıları, e-postalarını fotoğraf, dosya, davetiye ekleyerek gönderebiliyorlar. Yazılan içeriğin ardından ‘dosya ekle’ butonu birkaç tık ile bu işlemi bitirmemizi sağlıyor. Google’ın bu yeni uygulaması da dosya göndermek ile aynı yöntemi izliyor.

2011 yılında hayata geçen Google Wallet uygulamasının çok yaygın bir şekilde kullanıldığını söyleyemeyiz. Çünkü kullanıcılar, mobilden para transferine henüz o kadar alışmış değil. İşlem başına yalnızca yüzde 2,9 komisyon alan bu uygulamanın, kullanıcıların her gün onlarca kez gerçekleştirdiği bir yöntem üzerinden çalışıyor olması, mobilden para transferine de alışmalarını sağlayabilir.

Bugün itibariyle kullanılmaya başlanan uygulama için Gmail hesabına sahip olmak gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Yapılan açıklamada üst sınır belirtilmezken, kullanıcılar minimum 0.30 dolar gönderebilecekler. Son olarak, uygulamanın şu an için yalnızca A.B.D’de kullanıldığını belirtelim.

Uygulamanın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*