16 Kasım 2018

Google+ Merkezli Arama Sonuçları Gilt’e Google+ Sayfasını Açtırdı

Google, kısa bir süre önce arama sonuç sıralamalarında bir değişikliğe giderek, Google+’ta yer alan kişi ve işyerlerinin sonuçlarda öncelikli olarak yer almasını sağlamıştı.

Bu değişikliğe ilk tepkiyi Twitter gösterip, Google’ın arama sonuçlarına sosyal mecrasını katarak diğer sosyal platformlarla haksız rekabet sağladığını öne sürmüştü.

Trafiğinin büyük bir kısmını arama sonuçlarından kazanan mağazalar için Google+’ın bu değişiklik ile daha önemli bir konuma geldiği gerçeğine Gilt Groupe Pazarlama Yöneticisi Jason John da katılıyor.

New York’ta gerçekleşen Social Commerce Summit’te bir konuşma yapan John, Gilt olarak Google+ sayfalarını bu değişikliğin akabinde açtıklarını belirterek, rekabette geri kalmamak adına, Google+’ın artık kullanılması gereken bir sosyal mecra haline geldiğine inandığını belirtti.

Search Plus Your World adı ile yapılan değişiklik ile Google+’ın oldukça önemli bir konuma geldiğini paylaşan John, arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almanın markaları için önemine değinerek, Google’ın yaptığı değişikliğe uyum sağlamanın kendileri gibi pekçok markanın yapılacaklar listesinde ilk sıralarda yer aldığını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*