10 Aralık 2018

GourmetGiftBaskets.com Hedeflendirilmiş Emaillerle Satışa Dönüşme Oranlarını %10 Arttırdı

Email pazarlamanın online pazarlama çalışmaları arasındaki önemi inkar edilemez.

Firmaların özellikle sitelerine uğramış, alışveriş yapmış ya da offline mağazalarında emaillerini bırakmış bu hedef kitle ile irtibata geçmelerinin önemi, GourmetGiftBaskets.com tarafından yapılan bir deneme ile de ortaya çıkıyor.

Dijital pazarlama çalışmalarında profesyonel bir ajansla çalışmaya başlayarak, email pazarlama faaliyetlerini de onlara emanet eden GourmetGiftBaskets.com, çalışmalarının başladığı 2011 Sonbaharından bu güne, müşterilerinin profillerini daha iyi tanıdıklarını, profillerine göre hangi müşterilerine ne tarz emaillerle daha iyi ulaşabileceklerini anladıklarını belirtiyor.

Email pazarlama çalışmaları ile müşterilerinin alışveriş alışkanlıkları hakkında da bir dataya sahip olduklarını belirten firma Satış & Pazarlama Direktörü Jason Bergeron, müşterilerinin hediye alışverişlerini genellikle aynı zamanlarda yaptıklarını bu çalışmalar ile öğrendiklerini ekliyor.

Noel alışveriş sezonunda email pazarlama çalışmalarına başladıklarını paylaşan firma yetkilisi, yeni çalışmaları ile emaillerinden satışa dönüşme oranlarında %10 artış gördüklerini ifade ediyor. Bergeron, emaillerine tıklanma oranlarındaki %50 artışa da dikkat çekerek, bunun artık emaillerinin daha az kişinin spam kutusuna düşmesi ile alakalı olabileceğini belirtiyor.

Bergeron, affiliate anlayışlarının dijital ajansları ile beraber değiştiğini ileterek, affiliatelerinden sitelerine gelen müşterilerine, hangi affiliate üzerinden geldiklerini farkederek, indirim kuponu sunan bir uygulamayı da sitelerine yerleştirdiklerini paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*