16 Kasım 2018

Gram Games Google I/O’da Tanıtılan İlk Türk Girişimi Oldu

Google’ın her yıl geliştiricilere yönelik düzenlediği, hizmetlerini ve yeni teknolojilerini tanıttığı Google I/O etkinliğinin, dün akşamki 2015 yılı oturumda AdMob’un ürün müdürü Jonathan Alferness’ın sunumunda Gram Games’in başarı hikayesine yer verdi. Gram Games Google’ın etkinliğinde, canlı yayında tanıtılan ilk Türk girişimi oldu. Oturumda Gram Games’in başarı hikayesi anlatıldı, ekip tanıtıldı ve AdMob ile birlikte üzerinde çalıştıkları 1010! oyunun verilerine yer verildi.

Gram Games kurulduktan sonra bir çok farklı mobil oyun üzerinde çalıştı. 2014 yılında 1010! adlı oyunu ortaya çıkarttıklarında şans yüzlerine güldü ve dünya çapında 5 milyon kişi oyunu oynamaya başladı. Bunu bir fırsat olarak gören 5 kişilik grup, nasıl para kazanabileceklerini araştırmaya başladılar. Oyun içi satışlar iyi gitmeyince AdMob’u denemeye karar verdiler. Oyun ekranında banner reklam ve bölümler arasında reklam göstermeye başlayan oyun, günde 5 bin dolar civarında gelir getirmeye başladı ve bu sayede işleri 7 kat büyürken, yeni ofislerine taşınıp ekibi de 20 kişiye çıkarttılar.

Gram Games hala kendi uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor ve bunun yanında başka start-up’lara da destek oluyor.

Bütün bunların tanıtıldığı Google I/O 2015 etkinliğinin videosunu aşağıda seyredebilirsiniz. 1010!’un ayrıca iOS versiyonu da mevcut.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. hakan der ki:

    Klasik bir yaklaşım olucak fakat Türk girişimcilerin bu tarz etkinliklerde yer alması ve başarı ile bahsedilmeleri çok sevindirici bir haber, ayrıca oyunu kurdum ve beğendim.

Fikrini söyle

*