18 Aralık 2018

Tablet ve Akıllı Telefon Sahipleri Cihazlarını Seyahat İçin Kullanıyor

Mobil cihazların günlük hayatımızda büyük kolaylıklar sağladığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Greystripe tarafından yeni yayınlanan bir araştırma ise, mobil internetin tüketicilerin seyahat rezervasyon ve araştırmalarında da oldukça yoğun kullanıldığını ortaya seriyor.

971 akıllı telefon ve iPad kullanıcısı ile yapılan araştırma, tüketicilerin mobil cihazlarıyla ne kadar sıklıkla seyahat araştırması ve alışverişi yaptıklarını belirlemek üzere yapıldı.

Greystripe’ın araştırmasına göre, iPad kullanıcılarının %67’si sık sık seyahat ediyor, %60’ı seyahat rezervasyonlarını iPadleri ile gerçekleştiriyor, %93’ü ise seyahatleri esnasında iPadlerini sıklıkla kullanıyor.

iPhone ve Android cihaz kullanan kesimin seyahat etme oranı %49 olarak belirlenirken, mobil cihaz kullanıcılarının neredeyse hepsinin seyahat araştırmaları, rezervasyonları ve satın alımları için cihazlarını kullandıkları belirleniyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının %75’inin cihazlarını restaurant bulmak için kullandıkları da belirtilirken, iPad kullanıcılarında bu oranın %62 olduğu bilgisi paylaşılıyor.

Dokunmatik akıllı telefon kullanıcılarının seyahat kararı verirken indirim, promosyon ve kuponlardan daha fazla etkinlendikleri de araştırma ile ortaya çıkan sonuçlardan. iPad kullanıcılarının bu konuda en az hassas olan kullanıcılar oldukları araştırma yetkililerince paylaşılıyor.

Araştırmaya katılan akıllı telefon sahiplerinin %70’i, iPad kullanıcılarının ise %73’ü seyahat araştırması, planlaması ve rezervasyonu yaparken mobil cihazların önemli olduğunu vurgularken, iPad kullanıcılarının %47’sinin otel rezervasyonları, %37’sinin uçuş rezervasyonları, %28’inin restaurant rezervasyonları, %24’ünün ise araba kiralamak için iPadlerini kullandıkları belirtiliyor.

Araştırmada iPad kullanıcılarının daha geniş ekran özelliğinin sağladığı kolaylık ile, mobil cihazlarını akıllı telefon kullanıcılarına kıyasla seyahat hizmetleri için daha fazla kullandıkları da belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*