16 Kasım 2018

GroupM “Live Panel”ı Türkiye’de Sunarak Medya Planlamada Yeni Dönem Başlattı

groupm-reklam-reklam_ajansı-reklamcılık_reklamverenGroupM, medya planlamaya yeni bir bakış açısı getirecek araştırma platformu ‘Live Panel’i, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30 ülkede hizmete sundu.

Dünyanın en büyük iletişim gruplarından GroupM, tüm dünyadaki iş ortaklarının hedef kitleye daha etkili yollarla ulaşmasını sağlamak amacıyla “LivePanel” isimli yeni bir çözüm sunmaya başladı. LivePanel, 15 Nisan’dan itibaren tüm dünya ile eşzamanlı olarak Türkiye’de de kullanılmaya başladı.

30 ülke 5,5 milyon tüketici

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30 ülkedeki 5,5 milyondan fazla tüketiciye kesintisiz erişim imkanı sunan LivePanel, bu sayede ajansların daha kesin ve hedefe yönelik medya planları hazırlamasına olanak sağlıyor.

Milyonlarca tüketicinin tüketim alışkanlıklarını yansıtan bir araştırma niteliğindeki LivePanel platformu, hem küresel hem de yerel kampanyaların kurgulanması sırasında alınan medya kararlarının daha iyi kavranmasını sağlıyor. Planlama ve uygulama süreçlerinde ajansların zamandan tasarruf etmesini sağlayan yeni platform, Kantar Media’nın sahip olduğu pazar lideri çeşitli veri ve araştırma kaynaklarını da GroupM’in planlama ürünleriyle bir araya getiriyor.

GroupM Global Başkanı Irwin Gotlieb, “Tüketici davranışı ve medya tercihlerinin sürekli değiştiği bir dönemde, pazar trendlerini hızlıca anlayıp uygulayabilen pazarlamacılar avantaj sağlayacaktır” diyor ve ekliyor: “Bu anlamda tüketiciler hakkında edindiğimiz bilgiler, bizi sektörde öne geçirecek ve iş ortaklarımız için fırsat yaratmamızı sağlayacak.”

Ajanslara hız katıyor

Kantar’ın küresel tüketici paneli Lightspeed ile işbirliği içinde oluşturulan LivePanel BrandZ, TGI ve Connected life gibi veri kaynaklarının LivePanel ile bütünleşmesi, ajansların medya planlama süreçlerini etraflıca anlamasına imkan veriyor. Bu özelliğiyle LIVE Panel, 30 ülkeyi içeren ve 30 medya kanalı ile 40 temas noktası üzerinde kapsamlı medya datası sağlayan detaylı bir araştırma ile sektörün öncü araştırmalarından biri olmaya aday.

LIVE Panel, GroupM ajansları ve iş ortaklarına birçok fayda sağlıyor:

  • Panele sınırsız erişim ile tüketici ve trendleri anlamak
  • Tüketicilerin alışveriş alışkanları, satın alma eğilimlerinin gözlemlenmesi
  • Soru ekleyerek, bilinirlik, tutum ya da davranış değişikliklerini ölçülmesi
  • Tüketici davranışları, ürün satın alma ve kullanım davranışı kapsamında tüketicilere dair yeni anlayışların ve yeni segmentlerin gelştirilmesi
  • Çoklu ekran kullanımı gibi medya tüketiminin anlaşılmasıyla planların optimize edilmesi
  • Mobil telefon, tablet kullanım, sahiplik ve satın alma trendlerinin anlaşılmasıyla cihaz odaklı strateji ve taktiklerin oluşturulması

Dünyanın önde gelen küresel medya yatırım ve yönetim kuruluşu olan GroupM, aralarında her biri pazarda üst sıralardaki konumu ile başlı başına küresel birer operasyon olan Mindshare, MEC, MediaCom ve Maxus’un da bulunduğu WPP medya ajanslarının ana kuruluşu olarak hizmet veriyor. GroupM alım-satım, içerik yaratma, spor, dijital, finans, özel araç geliştirme ve diğer kritik ticari hizmetler için yönetici veya ortak olarak WPP medya ajanslarının performansını optimize ediyor. GroupM Türkiye, Mindshare, Maxus, Mediacom, MEC, Directcomm ve AMVG’yi bünyesinde bulunduruyor.

Kantar WPP’nin data yatırım kaynaklarından biri olup, dünyanın en büyük içgörü, bilgi ve danışmanlık hizmeti veren gruplarından biri olarak hizmet veriyor. Kendi alanlarında uzman, farklı yeteneklere sahip 12 şirketi bünyesinde barındıran holding; 100 ülkede, 30 bin çalışanıyla özellikle tüketici sektörüne yönelik global araştırma ve danışmanlık hizmeti sunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*