10 Aralık 2018

Groupon Almanya’da Zaman Sınırlaması Olmayan Fırsatlar Sunuyor

Fırsat sektörünün karlılık yapısı sık sık sorgulanırken, Avrupa operasyonlarının büyüklüğüyle bilinen Groupon, Almanya’da yeni bir hizmetin denemelerini yapmaya başladı.

Groupon’un Almanya’da Groupon Deals adı ile başlattığı yeni hizmeti, firmanın gelecek adımları ile ilgili soru işaretleri uyandırıyor.

Almanya’da yeni hizmetiyle kısa süreli fırsatlar yerine, birçok ürünü online bir mağaza ortamında satmaya başlayan firma, Amazon ve Ebay gibi online satış devlerine rakip olmayı planlıyor gibi görünüyor.

Groupon, Mayıs 2010’da Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın pekçok ülkesinde hizmet veren rakibi Citydeal’ı satın almıştı.

Firma, standart işleyiş yapısına uygun %70 oranında indirimlerle satışa sunduğu kıyafet, aksesuar, elektronik de dahil ürünlerde her hangi bir zaman sınırlaması koymayarak, online bir indirim mağazası gibi hizmet vereceğini gösteriyor.

Ürün çeşitliliğinin henüz sınırlı olduğu sitenin Almanya’da pazarlama çalışmaları da başlarken, 33 milyon kullanıcısı ile Almanya pazarında yapılan bu denemenin farklı ülkelerde de uygulanıp uygulanmayacağına sitenin başarısına göre karar verileceği Groupon İletişim Direktörü Julie Mossler tarafından paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*