16 Aralık 2018

Groupon Aralık Ayı Satışlarının %25’i Mobilden

Mobil ticaret tüm dünyada hızlı büyümesini sürdürüyor.

Mobil ticaretin online ticaret içerisindeki yeri henüz oldukça ufak olarak algılansa da, Groupon tarafından Barcelona’da gerçekleştirilen 2012 Mobile World Congress’de açıklanan rakamlar oldukça çarpıcı.

Groupon, Aralık 2011’de gerçekleşen satışlarının %25’inin mobilden geldiğini belirterek, belirtilen ay içerisinde 9 milyon tüketicinin uygulamalarını kullandığını belirtti.

Aralık ayı ortasında Evercore Partners bir açıklama yaparak Groupon’un lokasyon bazlı mobil fırsat hizmeti Groupon Now kullanıcı sayısının 5.6 milyona ulaştığını belirtmişti.

Fırsat odaklı müşterilerin lokasyon bazlı hizmetlere oldukça sıcak baktıklarını belirten Groupon Mobil Başkan Yardımcısı Mihir Shah, akıllı telefonların kullanım hızının artmasıyla mobile yönelen kullanıcıların sayısında daha da artış beklediklerini açıkladı.

Groupon, konferansta mobil hizmetlerinin 30 yeni ülkeye daha yaygınlaşacağını ekleyerek, günlük fırsat hizmetlerinin dünyanın 48 ülkesinde online olarak sunulduğunu belirtti.

Firma Android, iOS, RIM uygulamalarından sonra lokasyon bazlı hizmetlerinin Nokia cihazlarda da kullanılabilmesi adına çalışmalar yaptıklarını paylaştı.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*