16 Kasım 2018

Groupon’un Yeni Satın Alımı Restaurant POS Sistem Firması Breadcrumb

2011’i 11 yeni firma satın alımı ile kapatan Groupon, fırsat sunduğu yerel restaurantlara hizmet kapsamını arttırmak adına çalışmalarına devam ediyor.

İlk çeyrek rakamları ile, kuruluşundan bu yana ilk defa bir çeyreği zarar etmeden kapatan Groupon, daha önce işyerlerine online rezervasyon, pazarlama ve kredi kartı seçimi konusunda hizmet vermek adına farklı satın alımlar gerçekleştirmişti.

Firmanın son satın alımı ise yerel restaurantalara uygun fiyatlı restaurant sipariş yönetim sistemi (Point of Sales – POS) ve sipariş için iOS uygulaması sunan Breadcrumb oldu.

Satın alımın finansal verileri açıklanmazken, yaklaşık 10 – 15 milyon dolar civarlarında olduğu sektörde konuşuluyor.

Breadcrumb’ın hizmetini aynen devam ettireceği firma tarafından paylaşılırken, Groupon altında hizmet vermeyi sürdürecek olan firmanın kurucusunun da Groupon bünyesine katıldığı beirtiliyor.

Restaurantların var olan POS sistemleri ile entegre olarak iOS cihazlarla sipariş alabilmelerini sağlayan Breadcrumb uygulaması ücretsiz olarak indiriliyor, restaurantların aylık hizmet bedelinin ise 99 dolar olarak belirtiliyor. Aynı zamanda restaurantların günlük raporlarını ve stok verilerini görüntülemelerine de yarayan Breadcrumb, Groupon’un yerel işletmelere fırsat sektörü dışında sunmayı hedeflediği ek hizmetleri tamamlar nitelikte.

Hafta başında Groupon hakkında Square benzeri bir ödeme sisteminin denemelerini yaptığı haberi de yayınlanmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*