13 Kasım 2018

Groupon Yeni Uygulamasıyla Tüketicileri Offline Mağazalara Çekiyor

Amazon, Aralık ayının başında offline mağazalarda satılan ürünlerin fiyatlarını kendi mobil uygulaması ile kontrol edip sitesi üzerinden alan tüketicilere %5 oranında indirim vereceğini açıklamıştı.

Offline satış sektörüne bir anlamda savaş gibi algılanan bu uygulamanın ardından Groupon farklı bir uygulama ile tüketicilerin karşısına çıktı.

Groupon, ABD’deki en büyük rakibi LivingSocial‘ın hissedarı ve aynı zamanda Amazon Local ile yayıncılığını yapan Amazon’a karşı yeni bir yöntem geliştirdi.

Kullanıcılarını, Amazon’un aksine offline mağazalara yönlendirmek isteyen Groupon, kısa süreli hayata geçirdiği Buy Local uygulaması ile sitesinde yayına sunulan herhangi bir fırsatı direk offline mağazalardan alan kullanıcılarına 10 dolarlık Groupon kredisi vereceğini duyurdu.

Yerel işletmelere destek olmak amacıyla böyle bir fırsat başlattıklarını belirten Groupon, kullanıcılarının bu yöntemle hem uygun fiyat avantajlarını değerlendireceklerini hem de offline yerel mağazalarına destek olacaklarını belirtti.

Kısa bir süre önce Ebay de Amazon’un aksine, hem online hem offline satışları arttıracak bir yöntemle tüketicilerin karşısına çıkmıştı.

Ebay, web sitesi üzerinden 100 dolarlık alışveriş yapan tüketicilere aralarında Aeropostale ve Toys ‘R’ Us gibi firmaların bulunduğu mağazalardan 10 dolarlık offline alışveriş kredisi vereceğini açıklamıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Groupon Yeni Uygulamasıyla Tüketicileri Offline Mağazalara Çekiyor […]

Fikrini söyle

*