14 Aralık 2018

Groupon Cirosu Hızlı Artışta

Groupon, halka arzından sonra hisse senedi fiyatlarındaki düşüşle uzun bir süre gündemi meşgul etti.

Bu düşüşe rağmen, Yipit tarafından paylaşılan verilere göre ABD fırsat devinin cirosu hızlı bir artışta.

Yipit, Groupon toplam cirosunun Eylül ayında 144 milyon dolar civarında olduğunu, Ekimde ise bu rakamda %22’lik bir artış yaşandığını paylaşıyor. Yipit’in belirlediği verilere, göre Groupon Ekim ayı cirosu 176 milyon dolar.

Groupon’un alt hizmet kategorilerinin hepsinde artış yaşandığını belirten Yipit, Eylül ayına kıyasla en yüksek artışın ise %154’lük bir oranla Groupon’un online seyahat acentası Expedia ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Groupon Getaways kategorisinde olduğu belirtiliyor.

Eylül ayında Groupon Getaways kazancının 8.7 milyon dolar olduğunu paylaşan Yipit, Ekim ayında bu rakamın 22.1 milyon dolara çıktığını belirtiyor. Yipit tarafından belirtildiğine göre, Groupon Getaways cirosu firmanın toplam Kuzey Amerika cirosunun %12’sine denk geliyor.

Groupon’un lokasyon bazlı mobil uygulaması Groupon Now cirosundaki artışa da dikkat çeken Yipit, Ekim ayında Eylül ayına kıyasla %24.5’lik bir artış yaşandığını belirterek, Groupon Now cirosunun 1.2 milyon dolara ulaştığını açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*