19 Aralık 2018

Groupon’dan Hizmet Verdiği İşyerlerine Özel Yeni Bir Satın Alım

Karlılığı bir türlü yakalayamaması ile eleştiri oklarının hedefi olan Groupon, uzun süredir oldukça farklı alanlarda ardı ardına çeşitli satın alımlar gerçekleştirmekteydi.

Sosyal medyaya verdiği önemi farklı firma satın alımları ile ortaya koyan Groupon, ardından hizmet verdiği işyerlerine özel imkanlar sunabilmek adına geliştirmelere başlamıştı.

2011 Eylül ayında Kanadalı online rezervasyon firması OpenCal’ı satın alarak işyerlerine sunmayı planladığı rezervasyon altyapı sistemi Groupon Scheduler‘ın temellerini atan firma, şimdi de işletmelere kendilerine en uygun kredi kartı seçeneklerini gösteren FeeFighters‘ı satın aldı.

FeeFighters, belli kriterlere göre firmalara, onlara en uygun komisyon bedeline malolacak kredi kartı firmalarını kıyaslama hizmeti sunuyor. Firma, yerel işletmelerin ödedikleri kredi kartı komisyon oranlarını en aşağıya çekebilmek amacı ile kurulmuş.

FeeFighters, yayınladığı satın alım açıklamasında müşterilerine aynı hizmetleri sunmaya devam edeceklerini belirterek, Groupon’un yerel işletmelerle kurduğu işbirliğinin onları heyecanlandırdığına değindi.

Bu güne kadar 1.6 milyon dolar yatırım almış olan FeeFighters, sistemlerini kullanan işletmelerin kredi kartı firmalarına bu güne kadar 30 milyon dolar daha az komisyon ödediklerini ifade etiyor. Firma, ortalama bir kullanıcısının karşılaştırma sistemi ile kredi kartı masraflarından %40 kazanç sağladığını da açıklıyor.

Bünyesinde fırsat sunan işyerlerine farklı alanlarda da hizmet sunmaya hazırlanan Groupon, görünen o ki kazanç alanlarını genişletmek ve işyerleri ile daha sıkı ilişki kurabilmek adına yatırımlarını arttırıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*